تشخیص افسردگی و اختلالات خواب با نقشه برداری از مغز

0 5

تشخیص افسردگی و اختلالات خواب با نقشه برداری از مغز

روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری ششمین همایش نقشه برداری مغز در تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی، افزود: در این همایش، دانشمندان برجسته‌ای از دانشگاه‌های آمریکا، آلمان و دانمارک، یافته‌های جدید در این حوزه را ارائه می‌دهند.

وی از نقشه برداری مغزی به عنوان یک علم بین رشته‌ای نام برد و گفت: در این علم، با استفاده از تخصص‌های مختلف روانپزشکی، نورولوژی، پزشکی هسته ای، رادیولوژی و جراحی مغز و اعصاب، با کمک رشته‌های ریاضی، مهندسی پزشکی و فیزیک، می‌خواهیم ساختار و عملکرد مغز را بهتر بشناسیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی، با اشاره به کاربرد نقشه برداری مغز در تشخیص بیماری‌های روانپزشکی و عصب شناختی، ادامه داد: ما از این طریق می‌توانیم به درک بهتری از این بیماری‌ها دست یابیم.

طهماسیان افزود: با توجه به اینکه در تشخیص بالینی برخی از بیماری‌های مرتبط با مغز دچار مشکلاتی هستیم، افزود: موضوع تشخیص‌های افتراقی در بالین، یکی از اهداف نقشه برداری مغز است که به درمان بهتر بیماری‌ها در آینده کمک می‌کند.

دبیر علمی ششمین همایش نقشه برداری مغز، به تشخیص اختلالات خواب، افسردگی، پارکینسون و آلزایمر، با استفاده از نقشه برداری مغز اشاره کرد و گفت: نقشه برداری مغز، روش‌های تشخیصی را آسان می‌کند و در حیطه درمان ورود نمی‌کند.

طهماسیان افزود: تشخیص سکته‌های مغزی، از دیگر اهداف نقشه برداری مغز است که مطالعات آن دنبال می‌شود.

 
 
منبع:بهداشت نیوز

تشخیص افسردگی و اختلالات خواب با نقشه برداری از مغز

گرد آوری شده از مجله فان نیوز
مجله خبری فان نیوز
روانشناسی فان نیوز
منبع : پارسینه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.