انعقاد تفاهم‌نامه چهارجانبه با موضوع سرمایه‌گذاری در طرح‌های دانش بنیان صنعت خودرو

0 2

انعقاد تفاهم‌نامه چهارجانبه با موضوع سرمایه‌گذاری در طرح‌های دانش بنیان صنعت خودرو

به گزارش روز چهارشنبه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، موضوع این تفاهم‌نامه دو ساله شامل همکاری در زمینه تامین مالی مورد نیاز برای توسعه و تجاری‌سازی فناوری‌های مرتبط با حوزه خودرو به ویژه از طریق صندوق کریمه یا ایجاد صندوق‌های پژوهش و فناوری جدید، همکاری در زمینه ارایه خدمات توانمندسازی و تجاری‌سازی فناوری به شرکت‌های دانش بنیان مرتبط شامل خدمات مشاوره و آموزش، توسعه بازار، اخذ استانداردها و گواهینامه‌ها می شود.

تعهدات صندوق نوآوری و شکوفایی در این تفاهم‌نامه شامل تسهیل خرید محصولات دانش بنیان برای شرکت ایران خودرو با ارایه تسهیلات لیزینگ و استصناع در چارچوب قوانین و ضوابط، کمک به تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان مورد تایید ایران خودرو در قالب سرمایه در گردش، تسهیلات تولید صنعتی یا سایر تسهیلات در چارچوب قوانین و ضوابط می‌شود.

همچنین در گردهمایی سه روزه فناورانه صنعت خودرو با حضور معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، مشاور وزیر صمت و مدیر کل دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه این وزارتخانه، ۲۲ تفاهم نامه میان شرکت مگاموتور و شرکت‌های دانش بنیان حاضر به ارزش ۶۵۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به امضاء رسید.

در ادامه نیز تفاهم‌نامه دیگری میان شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران خودرو (ساپکو) با شرکت فناوری و مهندسی طیف زمین در خصوص طراحی سیستم خودروی متصل منعقد شد.

گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های صنعت خودرو، ۱۵ تا ۱۷ مهرماه در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌ جمهوری برگزار شد.

انعقاد تفاهم‌نامه چهارجانبه با موضوع سرمایه‌گذاری در طرح‌های دانش بنیان صنعت خودرو

گرد آوری شده از مجله فان نیوز
مجله خبری فان نیوز
اخبار اقتصادی فان نیوز
منبع : ایرنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.