Banner Before Header

اختصاص بودجه هنگفت دولت برای حمایت از تولیدی‌های پیش‌رونده

0

اختصاص بودجه هنگفت دولت برای حمایت از تولیدی‌های پیش‌رونده

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، بعدازظهر سه‌شنبه آیین بهره‌برداری از مرکز اصلاح نژاد دام سبک و چند طرح اشتغال‌زایی در فیروزکوه که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، رضا رحمانی وزیر صمت و انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران و قاسم میرزایی نیکو، نماینده مردم شهرستان‌های فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در این مراسم اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب و سایر مدیران و همه قوا و دستگاه‌ها می‌خواهند که مدیران باروحیه در برای سازندگی کشور تلاش کنند.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی‌شده امسال حدود ۹۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحد‌های تولیدی و خدماتی داده شود، بیان کرد: از بانک مرکزی خواستم ۱۰۰ هزار میلیارد آن را با نظر وزیران صنعت، جهاد یا دیگر وزیران برای واحد‌هایی که نقش پیش‌رونده دارند، اختصاص دهند که این امر در جلسه هفته گذشته بنده با مدیران بانک مرکزی و سایر بانک‌ها موردبررسی و موردقبول رئیس‌کل بانک مرکزی قرار گرفت.

معاون اول رئیس‌جمهور بیان کرد: مدیرانی که تجربه دفاع مقدس داشته‌اند، را نباید بگوییم خاصیتی ندارند، مدیرانی هم که در جنگ اقتصادی کنونی آمریکا کشور را اداره کرده‌اند و در کمتر از ۲ سال شرایط را به‌جایی رسانده‌اند که بانک جهانی و صندوق جهانی پول با قاطعیت می‌گویند صنعت ما راه افتاده را نباید کم اثر جلو دهیم، امروز در همه رشته‌های صنعتی رشد تولید داریم، در خودرو هم اگر نداریم تلاش می‌کنیم که مشکلات حل شود.

وی افزود: مدیران سالم که در بخش‌های مختلف کار می‌کنند نباید دغدغه‌ای داشته باشند، می‌بایست، قدر مدیران کشور را باید بدانیم، البته هر مدیری که تخلفی کرده باشد باید با او برخورد شود، هیچ‌کس طرفدار متخلف، رانت‌خوار و آدم فاسد نیست، اما نباید بگذاریم اسامی خوب و مدیران سالم متزلزل شوند.

جهانگیری در پایان بابیان این‌که گاهی فضاسازی‌هایی در کشور می‌شود تا مدیران سالم را هم متزلزل کنند، خاطرنشان کرد: نباید بخش خصوصی کشور متزلزل شود، البته من خودم هیچ کار خصوصی ندارم و با هیچ بخش خصوصی هم سَر و سِر ندارم، اما به‌طور مبنایی به این نتیجه رسیده‌ام که کشور برای احیا و توسعه اقتصادی هیچ راهی جز ارتقای بخش خصوصی ندارد.

اختصاص بودجه هنگفت دولت برای حمایت از تولیدی‌های پیش‌رونده

گرد آوری شده از مجله فان نیوز
مجله خبری فان نیوز
اخبار سیاسی فان نیوز
منبع : خبرگزاری دانشجو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.