کوچ ۲۱۳ هزار خانوار عشایر کشور به مناطق قشلاقی آغاز شد

0

کوچ ۲۱۳ هزار خانوار عشایر کشور به مناطق قشلاقی آغاز شد

کرمعلی قندالی روز شنبه در حاشیه نشست شورای عالی عشایر استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری در گفت و گو با ایرنا افزود: همزمان با کوچ عشایر رفع مشکلات زیرساختی در دستور کار است تا عشایر با آرامش خیال به مناطق قشلاقی کشور سفر کنند.

وی خاطر نشان کرد: ۷۰۰ تانکر آبرسانی برای تامین آب در مسیر قشلاق در حال خدمات رسانی به عشایر هستند و این رویه تا پایان تردد عشایر به مناطق گرمسیری ادامه می یابد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران ادامه داد: برای تامین امنیت تردد عشایر از مناطق ییلاقی به قشلاقی تمهیدات لازم اندیشیده شده است و عشایر با آرامش به مقصد می رسند.

قندالی تصریح کرد: عشایر کشور با کمترین هزینه بیشترین تولید را دارند و با برنامه‌ریزی‌های اصولی باید از این افراد حمایت و پشتیبانی شود.

رئیس سازمان امور عشایر ایران اضافه کرد: در ۶ ماهه نخست امسال چهار هزار میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی برای سرمایه در گردش واحدهای تولیدی با کارمزد ۱۰ درصد به سازمان امور عشایر ایران تخصیص یافت.

در این نشست با حضور علیرضا آشناگر استاندار سمنان ، حشمت الله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان و جمعی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی در ارتباط با واگذاری زودهنگام مراتع به عشایر استان در قشلاق و تخصیص و اعطای ارزش افزوده از سوی فرمانداری‌ها به اداره‌های شهرستانی عشایر بحث و تبادل نظر شد.

عشایر استان سمنان متشکل از سه هزار و ۱۸۱ خانوار و بیش از ۱۴ هزار و ۴۰۰ نفر جمعیت، شامل ۷۴ طایفه، ۱.۰۷ درصد از جمعیت عشایری کشور را شامل می شوند، این عشایر که هشت و ۲ دهم درصد جمعیت استان سمنان را تشکیل می دهند، بیش از یک میلیون و ۷۴ هزار راس دام سبک و چهار هزار و ۷۰۰ راس دام سنگین دارند و سالانه ۹ هزار و ۳۰۰ تن گوشت قرمز به ارزش بیش از سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال تولید می کنند.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

کوچ ۲۱۳ هزار خانوار عشایر کشور به مناطق قشلاقی آغاز شد

گرد آوری شده از مجله فان نیوز
مجله خبری فان نیوز
اخبار اقتصادی فان نیوز
منبع : ایرنا

نظرات بسته شده است.