اجبار نانوایی‌های آزادپز به نصب بنر/ درج قیمت نان و وزن چانه الزامی شد

0 5

اجبار نانوایی‌های آزادپز به نصب بنر/ درج قیمت نان و وزن چانه الزامی شد

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، حسین ابراهیمی رئیس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان در خصوص تغییرات قیمت نان با اشاره به اینکه تشدید واحد‌های نظارتی بر فروش نان در نانوایی ها، اظهارداشت: براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار باید نانوایی‌های آزاد پز ضمن اعلام وزن چانه قیمت نان‌ها را به مردم اعلام کنند در غیر این صورت تخلف انجام شده است.

وی افزود: علاوه بر این نصب بنر قیمت انواع نان در نانوایی‌ها اجباری شده است.

گفتنی است، صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در خصوص قیمت نان با آراد یارانه‌ای و آزادپز در استان تهران گفته بود: در بخش یارانه‌ای قیمت نان در شهر تهران بربری با ۵۶۰ گرم وزن چانه هزار تومان، سنگک با ۵۶۰ گرم وزن چانه یک‌هزار و ۲۰۰ تومان، تافتون ۲۳۰ گرم وزن چانه ۵۵۰ تومان و لواش با ۱۵۰ گرم وزن چانه ۳۰۰ تومان اعلام شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران افزود: در بخش نانوایی‌های آزادپز شهر تهران قیمت نان بربری با ۵۸۰ گرم وزن چانه هزار و ۵۰۰ تومان، سنگک با ۶۵۰ گرم وزن چانه یک‌هزار و ۸۰۰ تومان، تافتون ۲۸۰ گرم وزن چانه ۸۵۰ تومان و لواش با ۱۷۰ گرم وزن چانه ۴۵۰ تومان است.

وی با اشاره به قیمت اعلام‌شده در شهرستان‌های استان تهران بیان داشت: بخش یارانه‌ای قیمت نان در شهرستان‌های تهران بربری با ۵۴۰ گرم وزن چانه هزار تومان، سنگک با ۶۵۰ گرم وزن چانه یک‌هزار و ۱۰۰ تومان، تافتون ۲۳۰ گرم وزن چانه ۵۰۰ تومان و لواش با ۱۵۰ گرم وزن چانه ۳۰۰ تومان است.

صادقی اضافه کرد: در بخش آزادپز قیمت نان در شهرستان‌های این استان بربری با ۵۸۰ گرم وزن چانه هزار و ۳۰۰ تومان، سنگک با ۶۵۰ گرم وزن چانه یک‌هزار و ۶۰۰ تومان، تافتون ۲۳۰ گرم وزن چانه ۸۰۰ تومان و لواش با ۱۷۰ گرم وزن چانه ۴۰۰ تومان اعلام شده است.

به‌گفته وی، اضافه کردن کنجد و سبزی‌ها به نان در شهر تهران ۵۰۰ تومان و در شهرستان‌های این استان بستگی به توافق سفارش‌دهنده و نانواست. در حال حاضر هشت هزار و ۵۰۰ نانوایی در استان تهران وجود دارد و فعال است.

اجبار نانوایی‌های آزادپز به نصب بنر/ درج قیمت نان و وزن چانه الزامی شد

گرد آوری شده از مجله فان نیوز
مجله خبری فان نیوز
اخبار اقتصادی فان نیوز
منبع : خبرگزاری دانشجو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.