واکنش امارات، موریتانی، الجزایر و اردن به حمله ترکیه به سوریه

0 3

واکنش امارات، موریتانی، الجزایر و اردن به حمله ترکیه به سوریه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، ایمن الصفدی وزیر خارجه اردن در جریان نشست ویژه اتحادیه عرب درباره حمله نظامی ترکیه به شمال شرق سوریه تاکید کرد: اردن مخالف حمله نظامی ترکیه به سوریه است و باید راهکار سیاسی برای حفظ وحدت سوریه وجود داشته باشد.

انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات هم گفت: حمله نظامی ترکیه به سوریه تبعات خطرناکی به دنبال خواهد داشت و جامعه جهانی در برابر بحران انسانی قرار خواهد گرفت. جامعه جهانی باید به مسئولیت خود در قبال حمله ترکیه عمل کند و بر راهکار سیاسی متمرکز شود. راهکار سیاسی باید ایجاد شود. دخالت نظامی ترکیه بازگشت تروریستها به سوریه را موجب خواهد شد. امارات با حضور نیروهای خارجی درخاک سوریه مخالف است.

اسماعیل ولد الشیخ الحمد وزیر خارجه موریتانی هم حمله به اراضی سوریه را محکوم کرد و بر وحدت و تمامیت ارضی و استقلال سوریه تاکید کرد.

صبری بوقادم وزیر امور خارجه الجزایر هم در این نشست گفت: ما حامی سوریه هستیم و با شدت با حمله به کشورهای عربی مخالفیم. ما مجددا حمایت خود را از تلاش های گیر پدرسون نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه اعلام می کنیم.

وی افزود: ما مخالف دخالت خارجی در سوریه هستیم و خواهان بازگشت دمشق به اتحادیه عرب هستیم.

خالد بن احمد آل خلیفه وزیر خارجه بحرین هم گفت: مخالف حمله به کشورهای عربی از سوی هر طرفی اعم از اسرائیل یا ترکیه هستیم. ما خواهان صیانت امنیت عربی و مقابله با تهدیداتی که در معرض آن قرار داریم، هستیم.

واکنش امارات، موریتانی، الجزایر و اردن به حمله ترکیه به سوریه

گرد آوری شده از مجله فان نیوز
مجله خبری فان نیوز
اخبار بین الملل فان نیوز
منبع : مهر نیوز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.