کابوس ایرانی مرگبار ناو آمریکایی آبراهام لینکلن

0 1

کابوس ایرانی مرگبار ناو آمریکایی آبراهام لینکلن

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، سرعت شناور‌های تندروی سپاه به حدود سه برابر سریع‌ترین شناور موجود در دنیا یعنی نزدیک به ۹۰ نات [گره دریایی]در ساعت رسید تا خلیج فارس و تنگه هرمز از همیشه برای نیرو‌های غیرخودی ناامن‌تر شود. هر نات برابر ۱.۸۵۲ کیلومتر است که با این حساب سرعت شناور جدید سپاه که دیروز از آن خبر داده شد، نزدیک به ۱۷۰ کیلومتر در ساعت می‌شود. این درحالی است که سرعت نهایی نسل جدید شناور‌های تندروی آمریکایی تنها ۴۵ نات یا حدود ۸۵ کیلومتر بر ساعت است. به گزارش فارس «رادارگریزی» و «بدون سرنشین» بودن مهم‌ترین ویژگی‌های شناور‌های سپاه است؛ دو ویژگی که در صورت ترکیب با اصلی‌ترین مولفه قایق‌های تندروی سپاه یعنی سرعت، مثلث تهدید بالقوه‌ای را برای شناور‌های دشمن به وجود می‌آورد.
شناور‌های سپاه ۲ برابر تندروترین شناور آمریکا سرعت دارد
زیباکنار دیروز در ششمین همایش ملی شناور‌های تندرو میزبان فرمانده سپاه بود تا از جدید‌ترین شناور ایران پرده برداری کند. شناوری که نمونه آن تنها در ایران وجود دارد و می‌تواند راهبردی‌ترین ناو‌های غول پیکر آمریکایی را از کار بیندازد. فناوری شناور‌های تندرو [با این اشل سرعتی]در انحصار سپاه است که در ادبیات رسانه‌های خارجی به آن‌ها «زنبور‌های سرخ» می‌گویند. پیش از این پرسرعت‌ترین شناور‌های سپاه حدود ۷۰ نات سرعت داشت، اما اکنون شناور‌های سپاه که به موشک‌های کروز با برد‌های مختلف از ۲۵ تا ۳۰۰ کیلومتر مجهز هستند، به سرعت ۹۰ نات در ساعت رسیده اند. اهمیت این سرعت وقتی درک می‌شود که بدانیم سرعت نهایی نسل جدید شناور‌های تندروی آمریکایی تنها ۴۵ نات یا حدود ۸۵ کیلومتر بر ساعت است. همچنین ناو هواپیمابر راهبردی آبراهام لینکلن هم که زمانی جابه جایی آن ها، موجب تغییر برخی دولت‌ها در دنیا می‌شد، تنها ۵۵ کیلومتر بر ساعت سرعت دارد. چیزی حدود یک سوم شناور تندروی سپاه. مسئله‌ای که یک کابوس مرگبار برای ناو‌های حجیم و پر سروصدای آمریکایی است. به گزارش تسنیم احتمالاً در شناور جدید سپاه از موتور واتر جت ملی که سال گذشته رونمایی شد استفاده شده است. از آن جایی که در این موتور، عنصری به نام پروانه وجود ندارد، شناور جدید سپاه می‌تواند در آب‌های کم عمق و به ویژه خلیج فارس و جزایر آن به کار بیاید.
فرمانده نیروی دریایی سپاه: در ۱.۵ سال اخیر ۶ سیلی محکم به آمریکا زده ایم
دریادار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در مراسم ششمین همایش شناور‌های تندروی سپاه، از این شناور‌ها که نام آن برده نشده است، گفت: در آینده نزدیک به سمت شناور‌های تندرو با سرعت ۱۰۰ نات خواهیم رفت. فرمانده نیروی دریایی سپاه از شش سیلی محکم سپاه به آمریکا در یک و سال نیم اخیر خبر داد. وی البته به جزئیات این شش سیلی اشاره‌ای نکرد. تنگسیری گفت: از ابتدای شروع همایش شناور‌های تندرو تا امسال توانستیم پیشرفت ۱۰ برابری داشته باشیم و از سال گذشته تا امسال نیز ۲۰ درصد پیشرفت داشتیم که نشان‌دهنده فعالیت فرهیختگان و دانشگاهیان در بحث شناور‌های تندرو است.
سلامی: دریا میدانی تعیین کننده در نبرد ما با مستکبران است
همزمان سردار حسین سلامی در مراسم دانش‌آموختگی جمعی از دانشجویان دانشگاه امام خامنه‌ای نیروی دریایی سپاه در زیباکنار اظهار کرد: دریا میدانی تعیین‌کننده در نبرد با مستکبران است و نیروی دریایی سپاه نیز در دفاع از مواضع ملت ایران در آمادگی کامل به‌سر می‌برد. وی با بیان این که دشمنان ملت ایران حتی در حداکثر قدرت خود نیز در برابر جمهوری اسلامی ایران کم‌توان هستند و حرفی برای گفتن ندارند، تاکید کرد: با وجود این، ما هیچ‌وقت دشمن را دست‌کم نمی‌گیریم. وی افزود: تمام قدرت‌های جهان بدانند که اگر بخواهند با سرنوشت ملت ایران بازی کنند، با سرنوشت آن‌ها بازی می‌کنیم.

کابوس ایرانی مرگبار ناو آمریکایی آبراهام لینکلن

گرد آوری شده از مجله فان نیوز
مجله خبری فان نیوز
اخبار سیاسی فان نیوز
منبع : خبرگزاری دانشجو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.