روزنامه صرب: ایران به مقصد گردشگری برای جهان تبدیل شده است

0 6

روزنامه صرب: ایران به مقصد گردشگری برای جهان تبدیل شده است

این روزنامه چاپ بلگراد پایتخت صربستان در شماره روز شنبه خود نوشت: ایران دارای جذابیت های بسیاری است. هر کسی که فرصت اقامت و سفر در این کشور دارد از آنجا با خاطرات و تاثیرات مثبت باز می گردد و مدام درباره فرهنگ، مردم و جذابیت های وصف نشدنی آن صحبت می کند.

بنا به این گزارش، یکی از گردشگران جهانی به نام “ادین کرنیچ” از مونته نگرو که اخیراً از ایران برگشته و تاکنون به ۱۲۰ کشور گشت و گذار کرده، به روزنامه کوریر گفته است: ایران کشوری است که فرهنگ و سنت قابل توجهی دارد و من واقعاً از آنچه که در آن کشور فرصت دیدن آن را داشته ام، بسیار خرسندم؛ بویژه آنکه درباره ایران که عمدتاً در برخی رسانه ها تصاویر نادرستی از آن ترسیم شده است.

در ادامه این گزارش آمده است: ادین که از افغانستان به صورت زمینی وارد ایران شده بود در مدت اقامتش در این کشور از چند شهر و نقاط مختلف از جمله شهر مشهد که از مقدس ترین شهرها برای شیعیان به شمار می رود، دید و بازدید کرده است.

وی همچنین اشاره کرد که به این شهر مقدس هر سال میلیون ها گردشگر از داخل کشور و سراسر جهان می آیند.

وی از روستای “کنگ” که در حدود ۵۰ کیلومتری مشهد واقع شده و بیش از ۳ هزار سال قدمت دارد دیدن کرده است؛ این منطقه را با داشتن جاذبه ها و معماری و خانه های بسیار قدیمی و بی نظیر بسیار جالب توصیف کرده است.

این گردشگر اروپایی همچنین در طول اقامتش در ایران از شهر تبریز و مناطق جالب و جذاب تاریخی، گردشگری و باستانی آن، شهر اصفهان که به نظر وی زیباترین منطقه در ایران به شمار می رود، دیدن کرد.

 شیراز نیز از دیگر شهرهای بسیار جالب با آثار تاریخی برجسته ای برای این گردشگر اروپایی بوده که به گفته وی، نظر هر گردشگر را به خود معطوف می کند؛ به ویژه منطقه باستانی تخت جمشید. یزد نیز از دیگر مناطق جالبی بود که این گردشگر مونته نگرویی از آن دیدن کرده است.

این گردشگر منطقه بالکان غربی، مردم ایران را بسیار مهربان و میزبانان بسیار خوب دانست و در گفت وگو با روزنامه کوریر گفت که در این سفر، فرصت داشته تا با مردم بافرهنگ و میهمان‌نواز و همچنین با سبک زندگی ایرانیان آشنا شود.

وی افزود: تمامی راهنماهای گردشگری در اماکن مذهبی به طور داوطلبانه و بدون هیچ پاداش و حق الزحمه کار می کنند و جالب است که تمامی این افراد، تحصیلکرده و حداقل یک زبان خارجی را به طور روان صحبت می کنند.

به گفته وی، اگر یک گردشگر از ژاپن، کره جنوبی، روسیه و یا از کشورهای اسپانیایی و فرانسوی و انگلیسی زبان بیاید، همیشه یک راهنما وجود دارد که به طور رایگان برای گردشگران توضیحاتی را ارائه دهد.

این گردشگر مونته نگرویی، آداب و رسوم و فرهنگ ایران را بسیار جذاب توصیف کرده و غذاهای ایرانی را متنوع، جالب و خوشمزه دانست و نوشیدنی دوغ با نعناع برایش خیلی خوش طعم بود.

این گردشگر همچنین از ارزان بودن مواد غذایی و وسایل نقلیه و نرخ پایین سوخت تعریف کرد و گفت که به رغم تحریم های سنگین آمریکا علیه ایران، نرخ پایین سوخت در این کشور برایش شگفت آور است.

وی همچنین آسایش و راحتی سفر با قطارهای مسافربری در ایران را  همانند راحتی در هواپیماهای مسافربری برشمرد و ستود.

کرنیچ در پایان گفت وگوی خود با کوریر گفت که این سفر، تمامی انتظارات وی را برآورده کرده است.

وی تأکید کرد که فرهنگ های شرقی جالب هستند و به نظر وی، هر مسافر باید از آن بازدید کند. به گفته وی، آشنایی با فرهنگ ایرانی، دیدن شهرهای باستانی و اماکن تاریخی و فرهنگی، حس کردن ملت و ذهنیت های متفاوت، برای هر کسی ارزشمند و اجتناب ناپذیر است.

روزنامه صرب: ایران به مقصد گردشگری برای جهان تبدیل شده است

گرد آوری شده از مجله فان نیوز
مجله خبری فان نیوز
اخبار بین الملل فان نیوز
منبع : ایرنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.