Banner Before Header

نشست تجاری ایران و انگلیس در لندن آغاز شد

0

نشست تجاری ایران و انگلیس در لندن آغاز شد

در این نشست که در سفارت ایران در لندن در حال برگزاری است، نمایندگانی از وزارت تجارت بین‌الملل انگلیس، اتاق‌های بازرگانی دو کشور و شرکت‌های بازرگانی انگلیسی و ایرانی حضور دارند.

همچنین هیاتی بالغ بر ۳۵ شرکت‌ ایرانی در حوزه‌های مختلف کشاورزی، خوارک دام، طیور و آبزیان با همکاری وزارت تجارت بین الملل انگلیس در این نشست حضور دارند. نمایندگان شرکت‌های ایرانی در روزهای گذشته از مراکز و سازمان‌های مهم بخش‌های مرتبط بازدید کردند.

بر اساس برنامه اعلام شده سفیر ایران در انگلیس، امیر هوشنگ امینی رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و انگلیس، لرد نورمن لامونت و ریچارد دالتون به ترتیب رئیس و قائم مقام اتاق بازرگانی انگلیس و ایران از جمله سخنرانان این نشست خواهند بود.

این نشست از آن جهت حائز اهمیت است که خروج غیرقانونی و یکطرفه آمریکا از برجام در اردیبهشت سال گذشته و بازگرداندن تحریم‌های ظالمانه علیه ایران، فشار زیادی را بر روابط تجاری و مالی شرکت‌های خارجی با ایران گذاشته است. بسیاری از شرکت‌های اروپایی که پس از امضای برجام به‌دنبال توسعه همکاری های تجاری با ایران بودند، به رغم تدابیر تشویقی دولت‌های اروپایی و راه اندازی سازوکار ویژه مالی ایران و اروپا موسوم به اینستکس، همچنان مجازات‌های آمریکا را مد نظر قرار می دهند.

نشست امروز می‌تواند فرصت تبادل تجربیات در راستای توسعه همکاری تجاری و مالی با ایران را برای فعالان عرصه اقتصادی فراهم کند.

خروج سال گذشته آمریکا از برجام با مخالفت جهانی روبه رو شد و سایر کشورهای امضاکننده برجام اعلام کردند که با پیش‌بینی سازوکارهایی این توافق را حفظ می‌کنند.

نشست تجاری ایران و انگلیس در لندن آغاز شد

گرد آوری شده از مجله فان نیوز
مجله خبری فان نیوز
اخبار اقتصادی فان نیوز
منبع : ایرنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.