احداث ۲ شهرک صنعتی خصوصی در قم

0 9

احداث ۲ شهرک صنعتی خصوصی در قم

محمود سیجانی با بیان خبر فوق، اظهار داشت: اولویت دولت افزودن شهرک‌های صنعتی جدید نیست بلکه اولویت توسعه شهرک‌های موجود است که در این زمینه توسعه شهرک‌های صنعتی ازجمله شهرک‌های شکوهیه، محمودآباد و سلفچگان آغازشده است.

وی گفت: مراحل احداث ۲ شهرک خصوصی صنعتی آغازشده است که با بهره‌برداری از این واحدها، شاهد ایجاد رقابت سالم میان شهرک‌های صنعتی دولتی و خصوصی برای توسعه فعالیت‌ها و جذب سرمایه‌گذاری بیشتر و در نتیجه بهبود فضای کسب‌وکار خواهیم بود.

سیجانی بابیان اینکه در نواحی صنعتی روستایی استان صنایع خوبی شکل‌گرفته است که برخی در کشور بی‌نظیر است،‌ ادامه داد: احداث پنج ناحیه صنعتی در روستاهای قم هدف‌گذاری شده است که در گام اول تا پایان امسال سه ناحیه صنعتی در روستاهای سیرو، ‌قنوات و بیدهن احداث می‌شود.

رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم، توجه به توسعه صنایع تبدیلی در مجاورت روستاها را در رونق اقتصادی و اشتغال بسیار موثر دانست و افزود: صنایع تبدیلی خوبی در مناطق و روستاهای استان که دارای تولیدات کشاورزی قابل‌توجه هستند،‌ شکل‌گرفته است.

وی توسعه صنایع تبدیلی را ازجمله اولویت‌های این استان دانست و گفت: ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی در مناطق دارای مازاد تولید، موجب افزایش بهره‌وری، رونق تولید و اشتغال و همچنین مهاجرت معکوس به روستاها می‌شود.

سیجانی همچنین با اشاره به الزام قانونی دستگاه‌های خدمات رسان برای فراهم کردن زیرساخت‌های لازم واحدهای صنعتی و تولیدی گفت: شهرک‌های صنعتی قم دارای زیرساخت‌های مناسب هستند که استفاده بهینه از این ظرفیت‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت‌های بدون استفاده موجود ضروری است.

۲ هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در قم وجود دارد که از این تعداد حدود ۹۰ درصد مربوط به صنایع کوچک و متوسط است؛ همچنین بیش از ۵۳ هزار تن در واحدهای صنعتی استان فعالیت می‌کنند.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن‌الائمه (ع) – قنوات – و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.

۴۶

کد خبر ۱۳۰۹۸۳۱

احداث ۲ شهرک صنعتی خصوصی در قم

گرد آوری شده از مجله فان نیوز
مجله خبری فان نیوز
اخبار استان ها فان نیوز
منبع : خبرآنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.