تردد زائران از مرز شلمچه چهار برابر شد

0 7

تردد زائران از مرز شلمچه چهار برابر شد

کورش مودت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا شمار تردد زائران از گذرگاه شلمچه را تاکنون ۷۴۰ هزار نفر بیان کرد و گفت: ۴۸۰ هزار زائر از مرز شلمچه راهی عتبات عالیات شده‌اند که ۳۴ هزار نفر آنان زائران خارجی هستند.

وی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته  ۱۵۴ هزار زائر از مرز شلمچه تردد کردند که افزایش بیش از چهار برابری نشان می‌دهد.

فرماندار خرمشهر  در ادامه گفت: به منظور روان سازی عبور زائران از گذرگاه شلمچه و جلوگیری از ازدحام آنها در شلمچه عراق در ساعاتی از شبانه روز عبور زائران متوقف می شود.

وی یکی از مشکلات عمده در شلمچه عراق را کمبود وسایل نقلیه بیان کرد و گفت: روز گذشته با اتخاذ تدابیر لازم تعدادی اتوبوس به دستور استاندار خوزستان به شلمچه عراق اعزام شدند و  قرار است ۱۰۰ دستگاه اتوبوس دیگر نیز به این مرز اعزام شوند  همچنین برخی از هموطنان و دستگاهها و ارگان ها نیز برای تامین وسیله نقلیه زائران اعلام آمادگی کردند.

مودت  افزود: نیروهای انتظامی و مرزبانی، گمرک و منطقه آزاد اروند و پایانه مرزی و سایر دستگاههای اجرایی برای اعزام کامیون و اتوبوس به شلمچه عراق برای انتقال زائران با هم همکاری دارند.

وی همچنین اظهار داشت: با توجه به گرمای هوا  مقادیری آب بسته بندی شده از سوی بنیاد مستضعفان، صنایع فولاد، شرکت ملی حفاری، پتروشیمی تامین شده تا در مسیر عبور زائران در شلمچه توزیع شود.

معاون استاندار خوزستان استقرار سه بیمارستان صحرایی در مرز شلمچه را یادآور شد و گفت: سه بیمارستان صحرایی از سوی ارتش، هلال احمر و دانشکده علوم پزشکی آبادان خدمات درمانی به زائران اربعین ارائه می کنند.

مودت در بخش دیگری به گیت های اضطراری مرز شلمچه نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر عبور اتباع خارجی و ایرانی از گیت های پایانه مرزی انجام می شود و در صورت افزایش بیش از حد جمعیت زائران گیت های اضطراری نیز بازگشایی می شوند.

وی ادامه داد: برای بازگشت زائران نیز تدابیر لازم دیده شده و هم اینک تعدادی اتوبوس برای جا به جایی زائران از مرز شلمچه به استنهای مختلف کشور مستقر شدند.

در مرز شلمچه بیش از ۴۰۰  موکب از میدان مقاومت تا پایانه شلمچه به زائران خدمات رسانی می کنند.

 حرکت خودجوش زائران اربعین حسینی از روزهای آغازین ماه صفر به سمت گذرگاه های مرزی چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر شروع شده و همچنان ادامه دارد.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.

۷۱۰۰/۶۰۶۸

تردد زائران از مرز شلمچه چهار برابر شد

گرد آوری شده از مجله فان نیوز
مجله خبری فان نیوز
اخبار اجتماعی فان نیوز
منبع : ایرنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.