۲۲ قصه در سومین روز اجرای جشنواره قصه گویی یزد اجرا شد

0 0

۲۲ قصه در سومین روز اجرای جشنواره قصه گویی یزد اجرا شد

حسین پیغمبری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه مراسم افتتاحیه مرحله استانی بیست و دومین جشنواره قصه گویی از ۱۶ مهر در یزد آغاز شده است، اظهار داشت: اجرای قصه ها نیز از روز ۱۷ مهر آغاز شده است.

وی بیان کرد: امروز شنبه ۲۰ مهرماه و در سومین روز از اجرای قصه ها، ۱۱ اثر در نوبت صبح و ۱۱ اثر در نوبت عصر روی صحنه رفت.

پیغمبری یادآور شد: نوبت صبح به بخش قصه گویی پدربزرگ ها و مادربزرگ ها اختصاص داشت و ۱۱ اثر از جمله پسر پادشاه، مرد فقیر، چلچراغ، فضانورد، دختر و شیر، مدرسه ما، پسر خار کن و دختر وزیر، قصه گویی کلاسیک، قصه کل عنایت و پند درویش، پرده ماست گرده نون و دختر نارنج ترنج اجرا شد.

دبیر اجرایی بیست و دومین جشنواره قصه گویی استان یزد با اشاره به اینکه نوبت عصر این جشنواره در سومین روز اجرا به اجرای دختران و پسران ۱۲ تا ۱۸ سال اختصاص داشت، افزود: در این بخش قصه هایی از جمله درخت سیب مغرور، مریض خیالی، آسیاب بچرخ، درخت غرغرو، سلطان و مهربانو، آقا ممد و مرغ پرطلا، آهوی گردن دراز، اسب غمگین، فیل کوچولو، طوطی و بازرگان و کلوچه های ناخدا اجرا شد.

وی یادآور شد: ۵۷ قصه دیگر نیز در روزهای یکشنبه و دوشنبه، ۲۱ و ۲۲ مهرماه اجرا خواهد شد و آثار برتر پس از داوری در مراسم اختتامیه که روز ۲۳ مهرماه برگزار می شود، معرفی خواهد شد.

۲۲ قصه در سومین روز اجرای جشنواره قصه گویی یزد اجرا شد

گرد آوری شده از مجله فان نیوز
مجله خبری فان نیوز
اخبار استان ها فان نیوز
منبع : مهر نیوز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.