در اجرای قانون با کسی تعارف نداشته باشیم

0 4

در اجرای قانون با کسی تعارف نداشته باشیم


معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش اظهارکرد: باید قانون را مدنظر قرار دهیم و با کسی در اجرای قانون تعارف نداشته باشیم.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام علی عسکری در نشست اصول و مبانی نظری ارتقای سلامت اداری و مقابله با فساد، اظهارکرد: پذیرش ولایت‌فقیه امری عقلانی و براساس قانون اساسی است و ولایت فقیه برای کشور نعمتی است که باید قدردان آن باشیم.

وی با اشاره به اهمیت حرف نهایی ولی فقیه درجامعه اسلامی افزود: اگر وحدت در مسائل وجود نداشته باشد جامعه دچار مشکل می‌شود لذا از میان فقها تنها یک نفر باید حرف نهایی را بگوید و نمی‌توان در هر موضوعی نظرات مختلف علما را به کار بست بلکه باید نظر مرجع اعلم که دارای ویژگی‌های مدیریتی است را پذیرفت و حکم حکومتی را اجرایی کرد.

عسکری خاطرنشان کرد: در دهه‌های اخیر همواره شاهد رهبری مدبرانه ولی فقیه و عبور از تنگناها با راهنمایی‌های ایشان و همچنین حضور خوب مردم در عرصه‌های مختلف بوده‌ایم، اما عملکرد نامطلوب برخی مدیران میانی موجب وجود فساد در برخی دستگاه‌ها شده است.

وی با بیان اینکه شفافیت، نظارت و ارزشیابی در سیستم‌های اداری مهم است، اظهار کرد: سیاست‌های کلی تعیین‌کننده است اما پاسخگو نیست لذا شفافیت، نظارت و ارزشیابی از ابزار رفع فساد در ادارات است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: قدرت نه گفتن از مهارت‌هایی است که یک مدیر باید آن را دارا باشد.

وی با اشاره به بخشی از فعالیت‌های این معاونت در امور مجلس افزود: حق نمایندگان مجلس وضع قانون و نظارت بر اجرای آن هستند اما حق دخالت در دستگاه‌های دولتی را ندارند.

حجت‌الاسلام عسکری اظهار کرد: نیروی انسانی از مؤثرترین عناصر راه‌های مبارزه و مقابله با فساد در ادارات است.

وی فلسفه تشکیل انجمن اسلامی در اوایل انقلاب در ادارات را مقابله با فساد و حفظ ارزش‌ها برشمرد و افزود: در حکومت اسلامی قانون بر مسئولین حاکم است و اگر قانون در جامعه اجرا شود در هر شرایطی می‌شود بر مشکلات فائق آمد.

به گزارش معاونت اطلاع‌رسانی آموزش و پرورش، معاون حقوقی و امور مجلس گفت: همواره باید قانون را مدنظر قرار دهیم و در مسائل مختلف با کسی تعارف نداشته باشیم.

وی ناکارآمدی در هریک از قوای سه‌گانه را زمینه فساد دانست و افزود: در بین مسئولان دلسوزانی هستند که شبانه‌روز تلاش می‌کنند تا مشکلی از جامعه حل شود اما متأسفانه گاهی اوقات در حال مشاهده سیستمی شدن فساد اداری نیز هستیم.

انتهای پیام

در اجرای قانون با کسی تعارف نداشته باشیم

گرد آوری شده از مجله فان نیوز
مجله خبری فان نیوز
اخبار اجتماعی فان نیوز
منبع : ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.