Banner Before Header

افزایش ۹ درصدی خدمات دهی فرودگاه بین المللی پیام

0

افزایش ۹ درصدی خدمات دهی فرودگاه بین المللی پیام

نادر ثناگو مطلق  اظهار داشت: در ۶ ماهه نخست امسال حدود ۱۴ هزار نشست و برخاست هواپیماهای آموزشی در فرودگاه پیام انجام  شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۹ درصدی داشته است.

در این مدت حدود ۳۴۳ تن بار هوایی  در فرودگاه پیام جابجا شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته  ۲۰ درصد رشد داشته است.

عمده کالاها شامل گوشت گرم، قطعات رایانه و تجهیزات پزشکی، محصولات آی. تی و آی.سی.تی بوده که بیشتر از کشورهای قرقیزستان و قزاقستان از طریق فرودگاه پیام وارد کشور شده اند.

منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام در ابعادی به وسعت سه هزار و ۶۰۰ هکتار در مهر شهر کرج واقع شده که اکنون خدمات هوایی حمل بار و کالا در فرودگاه پیام به اقصی نقاط جهان در آن در حال انجام و به زودی پرواز مسافری هم از این فرودگاه به مقصد  کیش و مشهد آغاز خواهد شد.

شرکت خدمات هوایی پیام در سال ۱۳۶۹ تحت عنوان مرکز خدمات هوایی برای ارائه خدمات هوایی و حمل ونقل و توزیع بار کالاهای پستی و ارائه خدمات بالگردی به نقاط صعب العبور در شرایط جوی متفاوت و پشتیبانی از عملیات توسعه و تائید و تجهیز و نگهداری مراکز، دستگاه ها و امکانات مخابراتی و پستی کشور فعالیت خود را آغاز کرد.
با توجه به موقعیت و جایگاه این شرکت و همجواری آن با استان تهران طبق مصوبه تیرماه ۱۳۸۲ هیات دولت، سه هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی فرودگاه پیام به عنوان منطقه ویژه اقتصادی تعیین شد.
نزدیک ترین منطقه ویژه اقتصادی کشور به تهران، قرار داشتن فرودگاه در داخل اراضی منطقه ویژه و امکان بهره گیری از کلیه تأسیسات، تجهیزات و تسهیلات آن، قرارگرفتن در مجاورت مرکز اقتصادی، صنعتی و کشاورزی کشور، نزدیکی به راه آهن سراسری، متروی تهران – کرج و شاهراه های ارتباطی کشور و دارا بودن شرایط اقلیمی مناسب از جمله مزیت های این منطقه است.
همچنین برخورداری از امکانات زیربنایی و اداری مانند گمرک، صدورگذرنامه اختصاصی و بانک، وجود نیروی کار ارزان در منطقه، قرار گرفتن در مسیر تلاقی ۵ استان اقتصادی کشور، نزدیکی به مراکز تحقیقاتی و نیروهای تحصیل کرده و متخصص منطقه، نزدیکی به مراکز تولید میوه، سبزی و گل و گیاه بدون محدودیت و مراکز عمده تولید و مصرف کالاها و خدمات، وجود هاب پستی از دیگر مزیت های فرودگاه پیام و منطقه ویژه اقتصادی آن است .
فرودگاه پیام نیز از شهریورماه سال گذشته مسافری شده است.

46

کد خبر 1312516

افزایش ۹ درصدی خدمات دهی فرودگاه بین المللی پیام

گرد آوری شده از مجله فان نیوز
مجله خبری فان نیوز
اخبار استان ها فان نیوز
منبع : خبرآنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.